ALEÑÁ PRODLOUŽIL S BARCELONOU

Skvělá zpráva pro všechny příznivce odchovanců. Jeden z momentálně nejslibnější mladíků podepsal prodloužení smlouvy na tři roky.

Carles Aleñá zůstane v Barceloně minimálně do června 2020, dnes totiž v klubových kancelářích podepsal nový kontrakt. Dohoda s nadějným záložníkem obsahuje také opci na prodloužení o další dva roky, pokud by byl Aleñá povýšen do prvního týmu. Výkupní klauzule byla stanovena na 75 milionů euro.

Devatenáctiletý odchovanec momentálně nastupuje za rezervu, se kterou loni vybojoval postup do druhé nejvyšší soutěže. Při cestě za postupem byl jedním z klíčových hráčů a odehrál celkem 2 385 minut ve 29 utkáních. V nich si připsal tři branky a 7 asistencí.

Aleñá v Barçe začínal už v sedmi letech a postupně se propracoval až k debutu za první tým, který si připsal ještě pod Luisem Enriquem. Bylo to 30. listopadu 2016 v zápase Copa del Rey proti Hérculesu, kdy se mu také podařilo vstřelit jeho první a zároveň vyrovnávací gól na 1:1. Přejme mu hodně štěstí a doufejme, že si své místo v prvním týmu najde a vybojuje s ním spoustu trofejí.

Zdroje: sport-english.com