AS Monaco 2-1 FC Barcelona

AS Monaco 2-1 FC Barcelona Foto: 𝕏 [@FCBarcelona]

Barcelona pod vedením Hansiho Flicka vstúpila do novej éry Ligy majstrov smolne. Na trávniku Monaka sme prehrali 2:1, keďže väčsinu zápasu sme hrali oslabení.

Spomínanie oslabenie prišlo už po 11 minútach. Ter Stegenovu chybnú rozohrávku musel hasiť Eric García, ktorý bohužiaľ fauloval Minamina a holandský arbiter ho ihneď vylúčil. O líniu nižšie sa tak ku Casadóvi presunul Pedri.

To, že to bude pre Barçu obrovský problém naznačili ihneď nasledujúce minúty. Monako preplo na vyšší stupeň, prvú šancu Embolo ešte nepremenil, no vzápätí sa po peknej individuálnej akcii presadil 22-ročný krídelník Maghnes Akliouche.

Prakticky prvá väčšia hrozba z našej strany skončila gólom - v 28. minúte sme mohli byť opäť svedkami geniality Yamala, ktorý sa po Casadóvej prihrávke strelecky presadil a vyrovnal na 1:1.

Monako hrozilo však naďalej, najmä v podobe šancí útočníka Embola. V 35. minúte sa dokonca dostali domáci do vedenia, no pre jasný ofsajd gól neplatil.

Domáci boli nebezpečnejší aj po zmene strán, zopárkrát zachraňoval zákrokom ter Stegen. V 71. minúte si ale vybral opäť slabšiu chvíľu. Striedajúci 18-ročný útočník Ilenikhena poslal Monako do vedenia, hoci svoju strelu poslal priamo do stredu brány.

Monako mohlo vedenie ešte zvýšiť, rozhodca po zákroku na Baloguna odpískal pokutový kop, po analýze s VARom svoj verdikt ale odvolal.

Tesne pred koncom zápasu sa svojho návratu na trávnik v barcelonskom drese dočkal Ansu Fati. Vytúžené vyrovnanie napokon neprišlo a AS Monako získava tri body do tabuľky skupinovej fázy LM. My si na prvé body budeme musieť ešte počkať - najbližšie privítame doma švajčiarsky celok BSC Young Boys.

19. září 2024, 21:00 Stade Louis II, Monaco Nova Sport 4

AS Monaco

2 : 1 Allard Lindhout (NIZ)

11' E. Garcia
Akliouche 16'
  28' Yamal (Casadó)
Ben Seghir 30'
Camara 36'
Ilenikhena (Vanderson) 71'
  75' I. Martínez
  79' Flick (mimo ihrisko)