FC Barcelona 0:3 AS Monaco

FC Barcelona 0:3 AS Monaco Foto: 𝕏 [@FCBarcelona]

K prvnímu domácímu zápasu sezóny nastoupila Barça pod vedením nového trenérského štábu vedeného Hansi Flickem k tradičnímu zápasu v rámci střetnutí o Gamperovu trofej. Na tento zápas si Blaugranas tentokrát pozvali AS Monaco. K zápasu ještě nebyla připravena nejnovější akvizice Barcelony Dani Olmo. Připraveni ale byli jiní mistři Evropy, Ferran Torres s Laminem Yamalem.

V rámci prvních minut tohoto střetnutí šlo vidět, že oba týmy jsou si moc dobře vědomi faktu, že se jedná pouze o přátelské utkání. Úvodní desetiminutovky dnešního střetnutí se nesly ve znamení oťukávání, a celý první poločas nenabídl ani jednu gólovou příležitost. V šestatřicáté minutě střetnutí se sice prosadil po skvělé průnikové přihrávce Raphinha. V době přihrávky se však nacházel v ofsajdu, a branka tak neplatila. Blaugranas sice disponovali po celou dobu první pětačtyřiceti minutovky územní převahou na soupeřově polovině, vyloženou gólovou příležitost si však stejně jako soupeř nebyli schopni připravit.

Druhou půli otevřela přímo katastrofální rozehrávka dvojice Martínez - Bernal, kterého posléze Lamine Camara obral o míč, a o pár chvil později otevíral skóre utkání. Ještě hůře na tom byli domácí o sedm minut později, když si opět dvojice Martínez - Bernal nepohlídala postavení švýcarského útočníka Breela Embola, který se nacházel před bránou kapitána Blaugranas ter Stegena nikým nehlídán, a Monaco poslal již do dvougólového vedení. Dílo zkázy pak pět minut před koncem řádné hrací doby dokonal devatenáctiletý Christian Mawissa Elebi, který přesnou střelou na vzdálenější tyč prakticky ukončil zápas gólem na 0:3.

Barcelona tak tradiční zápas po katastrofálním výkonu všech zůčastněných prohrála 0:3. K prvnímu ostrému zápasu sezóny odcestuje tým trenéra Flicka do Valencie v sobotu. Zápas se odehraje na Mestalle od 21:30.

12. srpna 2024, 20:00 Estadi Olímpic Lluís Companys

0 : 3 Víctor García Verdura

AS Monaco

50' Camara
  57' Embolo (Minamino)