FC Barcelona 5-0 BSC Young Boys

FC Barcelona 5-0 BSC Young Boys Foto: fcbarcelona.com

FC Barcelona zvládla druhý zápas skupinovej časti nového formátu Ligy majstrov a napravila si tak chuť po víkendovej ligovej prehre. Úradujúceho švajčiarskeho majstra z Bernu sfúkla manitou - 5:0.

Katalánci dominovali počas celého zápasu a Young Boys nepúšťali takmer do žiadnych šancí. Skóre otváral už v 8. minúte Robert Lewandowski, ktorý ťažil zo skvelej spolupráce Yamala s Raphinhom, no a práve druhý menovaný, kapitán Blaugranas, našiel Lewyho pred prázdnou bránou hostí.

V ojedinelej šanci hostí v rámci prvého polčasu sa ocitol Joël Monteiro, Iñakiho Peñu však z uhla neprekonal.

Barça v prvom polčase dokázala navýšiť vedenie na rozdiel troch gólov. Najskôr sa v 34. minúte presadil Raphinha, keď sa dostal k odrazenej lopte po skvelej individuálnej práci Pedriho. No a Pedri bol aj pri góle na 3:0, centrom našiel Iñiga Martíneza, ktorý prehlavičkoval Hadjama.

Aj do úvodu druhého polčasu vstúpila Barcelona gólom. Už po šiestich minútach sa druhýkrát v zápase presadil Robert Lewandowski, ktorého našiel hlavičkou po rohovom kope Iñigo Martínez.

Prvýkrát sa bohatšej porcie minút dočkal Ansu Fati - v 63. minúte vystriedal Pedriho, no a prekvapivo sa pohyboval práve v priestoroch stredu zálohy.

V 81. minúte sa skóre menilo poslednýkrát. Baldeho strieľanú prihrávku nešťastne tečoval do vlastnej siete kapitán hostí Mohamed Ali Camara.

Švajčiarsky klub sa ku koncu dostal do zopár šancí, za zmienku určite stojí strela do brvna od Monteira, nepremenený nájazd 1 na 1 od Ganvoulu či neuznaný gól Monteira kvôli veľmi tesnému ofsajdu. Aj trochu so šťastím tak dokázal Iñaki Peña udržať čisté konto a Barça si pripisuje prvé body do 36-člennej skupiny najprestížnejšej európskej súťaže.