FC Barcelona 7:0 Real Valladolid

FC Barcelona 7:0 Real Valladolid Foto: 𝕏 [@FCBarcelona]

K 4. kolu La Ligy přicestoval do Barcelony Real Valladolid. Při posledním vzájemném měření v Barceloně Blaugranas vyhráli 4:0, a chtěli na tento výsledek navázat. Do zápasu už byl trenéru Hansi Flickovi po doléčení zranění přípraven Eric García.

Raketový nástup Blaugranas započal dorážkou do tyče Heinovy branky nová posila Dani Olmo. Ten po skrumáži u hostující branky bohužel nevyužil volného prostoru, a alespoň prozatím setrval bezbrankový stav. Ne ovšem na dlouho. V minutě dvacáté stoper Pau Cubarsí pravačkou fantasticky dlouhou přihrávkou vybídnul ke skórování naběhnutého Raphinhu, ten se nemýlil, a zadělal tak pro sebe na výjimečný večer. Již o pár minut později si jiní hráči podobnou situaci zopakovali. Tentokrát jiný sedmnáctiletý odchovanec La Masie vybídl svého spoluhráče ke skórování. Nebyl jím nikdo jiný, než kometa poslední doby Lamine Yamal. Ten do náběhu skvěle přihrál svému téměř o dvacet let staršímu kolegovi z útoku Robertu Lewandowskemu, a ten se stejně jako Raphinha nemýlil. 2:0 pro Blaugranas.

Když už to vypadalo, že Barça si do kabiny odnese stav 2:0, tak stoper Jules Koundé řekl ne. Po rohovém kopu domácích se mu povedlo udělat si ve vápně soupeře prostor, a pravačkou i s přispěním tyče vstřelil další z branek domácích, a ti si tak do kabin mohli odnést vedení už 3:0.

Do druhé půle nastoupili domácí ve velké pohodě. Nějaký čas se jim sice nedařilo vsítit čtvrtý gól do Heinovy sítě, to jim ale na elánu vůbec nic nesebralo. V šedesáté páté minutě dnešního střetnutí po další ze skrumáží před hostující brankou se po Lewandowskeho přihrávce prosadil Raphinha. Ten už před prázdnou bránou měl snadný úkol, a pouze mu stačilo doťuknout míč do sítě hostí. 4:0. Ani ne o 10 minut později se brazilskému křídelníkovi povedlo zkompletovat první hattrick v barvách Blaugranas. Lamine Yamal jej skvělou přihrávkou za obranu vybídl ke skórování, a Raphinha se ani na podruhé nemýlil. 5:0.

Gólový ohňostroj však pokračoval i nadále. Za ani deset minut později se k míči dostal Dani Olmo, prokličkoval se s ním na malé vápno, a na vzdálenější tyč Heinovy branky si i on připsal v dnešním střetnutí branku. Asistoval kdo jiný, než dnes famózní Raphinha. Ten o 2 minuty později perfektním centrem vybídl ke skórování jednoho ze střídajících hráčů. Tím byl Ferran Torres, který se po skvělém centru rovněž nemýlil, i on vsítil branku, a svůj tým tak dostal do neskutečného vedení 7:0.

Svěřenci trenéra Hansiho Flicka tak dnes přímo zdemolovali Real Valladolid 7:0, připsali čtvrté vítězství ze čtyř zápasů z dosavadního působení v tomto ročníku La Ligy, a před reprezentační přestávkou mohou být s dosavadním průběhem sezóny více než spokojeni.

31. srpna 2024, 17:00 Estadi Olímpic Lluís Companys Nova Sport 4

7 : 0 Isidro Díaz de Mera Escuderos