Fermín López doviedol Španielsko k olympijskému zlatu

Fermín López doviedol Španielsko k olympijskému zlatu Foto: 𝕏 [@SEFutbol]

Španielsko zažíva futbalový rok ako z ríše snov. Po víťazstve na európskom šampionáte získala La Furia Roja titul na Eure aj v kategórii U19, no a sezónu dnes zavŕšila ziskom olympijského zlata na LOH vo Francúzsku. Bezpochýb najväčší podiel na poslednom spomínanom úspechu má náš záložník Fermín López.

Fermín ukázal, že 11 strelených gólov vo svojej premiérovej sezóne v Áčku Barcelony nebola náhoda. Na olympiáde odohral fantastický turnaj a stal sa lídrom národného mužstva. V 6 zápasoch si pripísal 6 gólov a 1 asistenciu - vrátane 2 gólov v dnešnom finále proti domácemu Francúzsku - Španieli zvíťazili 5-3 po predĺžení.

Do základu víťazného mužstva patrilo okrem Fermína aj niekoľko ďalších hráčov, ktorí prešli akadémiou Blaugranas - najmladší hráč výberu, stopér Pau Cubarsí, ktorého v obrannej dvojici dopĺňal Eric García. Na ľavom kraji obrany nastupoval Juan Miranda, aktuálne obranca Bologne. Pred ním pokrýval krídlo Sergio Gómez, čerstvá posila Realu Sociedad. Kapitánom bol hrotový útočník Abel Ruiz - ten si zahrá od nasledujúcej sezóny v Girone. No a v bránke chytal odchovanec Arnau Tenas (PSG), ktorý si v poslednej minúte predĺženia fináloveho zápasu pripísal fantastickú asistenciu, keď cez viac než polovicu ihriska vysunul Sergia Camella.