Girona FC 4:2 FC Barcelona

O náboj zápasu 34. kola La Ligy mezi Gironou a Barcelonou bylo postaráno. Oba týmy totiž byli těmi, kteří sváděli mezi sebou souboj o druhé místo v tabulce. Barcelonští do zápasu nastoupili po pondělním vítězství 4:2 nad Valencií s touhou upevnit si vítězstvím právě druhé místo v tabulce španělské nejvyšší soutěže.

Kvalitní základ tomu ve třetí minutě položil skvělou střelou na vzdálenější tyč Andreas Christensen. Pravačkou po zpracování hrudí tak otevřel skóre zápasu. To však slavícím hostům nevydrželo ani minutu. Cubarsí po centru jednoho z domácích hráčů neubránil ve vlastním pokutovém území Dovbyka, který hlavičkou pohodlně srovnal.

Navzdory hektickému úvodu utkání se však jeho průběh po úvodních dvou brankách uklidnil. Blaugranas sice měli šance zvrátit průběh zápasu opět na svou stranu, ale nestalo se tak.

Tečkou za první půli byl pak faul na Lamina Yamala v pokutovém území domácích. Hlavní sudí místo jeho nařízení však ještě před kontrolou u VARu stihl udělit za protesty žlutou kartu Sergimu Robertovi. VAR však penaltový zákrok viděl, a hlavní sudí po shlédnutí záznamu u videa penaltu pro Barçu skutečně nařídil. Té se ujal nejlepší střelec týmu trenéra Xaviho Robert Lewandowski, a nemýlil se. Blaugranas si tak do kabin odnesli vedení 1:2.

Ve druhé půli to až do srovnání domácích v 65. minutě vypadalo tak, že si hosté hlídají průběh utkání, a rovněž i již několikrát zmíněné druhé místo v tabulce. Všem těmto plánům ale učinila přítrž skvělá desetiminutovka Míchelových svěřenců od oné 65. minuty. Tu načal Portu vyrovnávacím gólem, a za 2 minuty Miguel Gutiérrez s přispěním teče bránícího Koundého poslal domácí poprvé v zápase do vedení.

Hřebíček do rakve barcelonským ambicím v tomto zápase pak nepochopitelnou nečinností při Portuově předvedl gólman ter Stegen, který při střele neučinil zákrok, a pouze se ohlédl za čtvrtým zásahem ve své brance.

Barcelona tak už podruhé v sezóně ostudně padla s Gironou, a zase jednou předvedla naprosto tragický výkon naprosto neodpovídající ambicím klubu.

4. května 2024, 18:30 Estadio Montlivi Nova Sport 3

Girona FC

4 : 2 Alejandro José Hernández Hernández

3' Christensen (Yamal)
Dovbyk (Martin) 4'
  28' Koundé
  39' Araujo
  43' Roberto
  45+1' Lewandowski (penalta)