Lamine Yamal, Ferran, Fermín a Pedri vítězové EURA 2024

Lamine Yamal, Ferran, Fermín a Pedri vítězové EURA 2024 Foto: X @FCBarcelona

Další čtyři Blaugranes se stali mistry Evropy. Lamine Yamal, Ferran, Fermín López a Pedri byli součástí španělského týmu, který ve finále v německém Berlíně porazil Anglii. Tým Luise de la Fuenteho zvítězil 2:1 díky gólům Nica Williamse a Mikela Oyazarbala. Lamine Yamal odehrál ve finále 89 minut a stal se ve věku 17 let a 1 dne nejmladším hráčem, který kdy hrál ve finále velkého turnaje, čímž překonal rekord, který držel velký Pelé po svém vystoupení ve finále mistrovství světa v roce 1958 ve věku 17 let a 249 dní.

Aby toho nebylo málo, byl vyhlášen UEFA Nejlepším mladým hráčem turnaje.

Lamine Yamal, hvězda turnaje

Španělsko bylo ve finále proti Anglii lepší, ale až ve druhém poločase je dostal do vedení útočník Athletic Club Nico Williams po přihrávce Lamineho Yamala, což byla čtvrtá asistence tohoto teenagera na turnaji, další rekord na mistrovství Evropy.

Cole Palmer dokázal necelých 20 minut před koncem za Anglii vyrovnat, ale následná branka útočníka Realu Sociedad Oyarzabala zajistila Španělsku rekordní čtvrtý triumf.

17 vítězů z Barcelony

Lamine Yamal, Ferran, Pedri a Fermín jsou nyní součástí seznamu 17 hráčů Barçy, kteří vyhráli Mistrovství Evropy.