STŘELEČTÍ KANONÝŘI: MESSI A SUÁREZ

V posledních pěti zápasech tato střelecká dvojice přispěla k 11 gólům a spekulacím o poklesu Suárezovy formy už odzvonilo.

Tito dva jihoameričtí útočníci mezi sebou měli skvělý vztah a souhru na hřišti vždycky, to se v posledních zápasech ukazuje ještě intenzivněji. Na Suáreze se začátkem sezony snesla vlna kritiky, v tomto momentu už kritika však není na místě. Útočník skóroval v pěti zápasech za sebou. Jeho branka ve včerejším utkání Copa del Rey byla letos první, kterou vstřelil v jiné soutěži než La lize. Tam se v 15 trefil zatím jedenáctkrát.

Messi včera vytvářel šance pro ostatní, Albovi přihrál na jeden gól a sám se trefil dvakrát během tří minut. Nutno dodat, že byl po více než 300 zápasech vystřídán už po necelé hodině, a to v 59. minutě Ousmanem Dembelé. Naposledy byl vystřídán tak brzy 29. září 2007 proti Levante. To Barca vedla 4:0 a Messi dával poslední gól. Od té doby byl Messi dříve než v 60. minutě vystřídán jen příčinou zranění. Tuto sezonu má nejvíce asistencí (10) a skóroval 22x. Duo Messi - Suárez bylo v sezóně 2017/18 zapojeno do 32 gólů z celkových 65. V neděli Barcelona hraje ve 20:45 na půdě Realu Sociedad, to můžou útočníci své skóre ještě navýšit.