RAKITIČ POD VALVERDEM JAKO HRÁČ VYROSTL

Rozhodující fáze sezony je tady. Ivan Rakitič se během své čtvrté sezony u Blaugranas stal pro Valverdeho nesmírně důležitým. Svědčí o tom rovnou několik podstatných faktorů.

Kouč Rakitiče po výhře 1:0 s Atleticem Madrid hodně chválil: "Je velmi důležitý. Nejen pro tento zápas. Obecně tomu týmu dodává rovnováhu, má všechno, góly, strategii a těžce maká. Je to pro nás luxus mít ho tady."

To může Rakitičovi rozhodně dodat sebedůvěru. Je to hráč, který na hřišti ukazuje svou inteligenci, má pod palcem taktickou stránku a fyzicky je taky silný. Rozumí ostatním hráčů a ví, jak s nimi spolupracovat.

Podává skvělé výkony a to znamená, že dostává prostor, aby se mohl předvést dál. Ze 44 zápasů v této sezoně se objevil ve 42. Odehrál 3164 minut z možných 3960. To je celých 80 %.

Sezona Zápasy Góly Asistence Minuty
2017/18 42 4 4 3,164
2016/17 51 8 7 3,524
2015/16 57 9 6 4,065
2014/15 51 8 10 3,344

I když ho Valverde moc neotáčí, je stále v dobré kondici a po boku Sergio Busquetse ze systému 4-4-2 dokáže těžit. S Paulinhem, Coutinhem nebo Gomesem na straně a Sergi Robertem na pozici pravého obránce nemusí Rakitič pokrýt tolik prostoru a může se spolu s Busquetsem více zapojit, když se Barca snaží zatlačit na soupeře. S osmibodovým náskokem by Valverde měl nejspíš nechat odpočívat některé hráče. Iniestovo zranění mohlo být určitým varováním.

Celkově do konce sezony zbývá 13 zápasů - 18, pokud by Barca dosáhla až finále Ligy mistrů (1620 minut). To hráče zničí. Rakitič nenastoupil pouze v Copa del Rey proti Murcii (5-0) a v La lize proti Espanyolu (1-1). Z lavičky nastoupil do 5 zápasů. S Eibarem v La lize (6-1), s Celtou (1-1), Espanyolem (1-0 prohra) a Murcií (3-0) v Copa del Rey. V Lize mistrů to byly zápasy s Olympiakosem (3-1 a 0-0).