V semifinále Copa del Rey proti Atléticu Madrid

V semifinále Copa del Rey proti Atléticu Madrid Foto: 𝕏 [@FCBarcelona]

FC Barcelona se tuto středu dozvěděla, kdo ji dělí od účasti ve finále Copa del Rey 26. dubna v Seville.

Je to Atlético Madrid, se kterým se utká ve dvou zápasech uprostřed týdne, a to v posledním únorovém týdnu (25., 26. nebo 27. února) na Estadi Olímpic a v prvním dubnovém týdnu (1., 2. nebo 3. dubna) na Metropolitano.

Naposledy také v semifinále

Zajímavé je, že naposledy se cesty těchto dvou klubů zkřížily v poháru ve stejné fázi. Bylo to v sezoně 2016/17, kdy Barça zvítězila celkovým skóre 3:2, když nejprve vyhrála 2:1 na Metropolitanu a poté si zajistila postup do finále remízou 1:1 v katalánské metropoli.

Pouze jeden inkasovaný gól

Jelikož se Atlético letos nezúčastnilo španělského Superpoháru, začalo své pohárové tažení mnohem dříve než Barça. V prvním zápase se představilo v Katalánsku, kde vyhrálo 2:0 na hřišti Vica, a poté odjelo do Extremadury, kde porazilo Cacereño 3:1. To byl zatím jediný případ v soutěži, kdy inkasovali gól, neboť následovalo vítězství 1:0 nad Marbellou a poté pohodlné výhry 4:0 a 5:0 nad druholigovým Elche a jediným prvoligovým týmem, se kterým dosud hráli, Getafe.

Barça a Atlético se v této sezóně již jednou střetly, a to v La Lize na Estadi Olimpic, kde červenobílí zvítězili 2:1.




Diskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 57
2. Real Madrid CF 57
3. Club Atlético de Madrid 56
4. Athletic Club 49
5. Villarreal CF 44
6. Real Betis Balompié 41
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Robert Lewandowski 21
2. Kylian Mbappé 18
3. Ante Budimir 14
4. Oihan Sancet 13
5. Raphinha 13
24. Dani Olmo 6
28. Lamine Yamal 5
33. Ferrán Torres 5
42. Pedri 4
77. Pablo Torre 3
Zobrazit celou tabulku

 

Chat