Valencia CF 1-2 FC Barcelona

Valencia CF 1-2 FC Barcelona Foto: 𝕏 [@FCBarcelona]

Úvodné kolo LaLigy, v ktorom sa Barcelona stretla s Valenciou, Katalánci zvládli. Po dvoch góloch Roberta Lewandowskeho si odvážame z Mestalle tri body.

V premiérovom oficiálnom zápase na lavičke Blaugranas dal Hansi Flick priestor niekoľkým hráčom, ktorých nasadzoval aj v rámci prípravy. Vo formácii 4-3-3 bola pred kapitánom ter Stegenom obranná línia v zložení Jules Koundé, Pau Cubarsí, Iñigo Martínez a Alejandro Balde. V zálohe dostali šancu dvaja ťahúni Béčka z uplynulej sezóny, 17-ročný Marc Bernal na pozícii šestky a 20-ročný niekdajší kapitán Barçy Atlètic, Marc Casadó. Tretím stredopoliarom bol Raphinha, pred ktorým sa v útoku pohybovali Lamine Yamal, Ferran Torres, no a na hrote Robert Lewandowski.

Zápas začal z oboch strán rozvážne, príliš veľa šancí sme nevideli. Za zmienku stoja strely z diaľky v podaní Baldeho a Raphinhu, ktoré preverili gruzínskeho gólmana domácich. Na druhej strana najväčšia hrozba prišla po teči Cubarsího z 22. minúty, ktorú fantasticky pokryl ter Stegen.

Zápas sa rozbehol v závere prvého polčasu. V 44. minúte otváral hlavičkou skóre Hugo Duro.

O minútku bol blízko vyrovnaniu Casadó, jeho strelu ale zablokoval stopér Yarek. Následne na druhej strane ešte lepším spôsobom zabránil gólu Pau Cubarsí, ktorý hasil katastrofálnu rozohrávku od ter Stegena.

Napokon sme sa ale dočkali vyrovnania ešte v rámci nadstaveného času. V úplnom závere Balde centrom našiel Yamala, ktorý naservíroval pred prázdnu bránu prihrávku pre Roberta Lewandowskeho, ktorý sa nemýlil.

Poľský kanonier sa nepomýlil ani v úvode druhej 45-minútovky - tentokrát z bieleho bodu poslal Barçu do vedenia. Pokutový kop vybojoval skvelým spôsobom Raphinha.

Flick doprial zhruba polhodinovú porciu aj ďalšej z hlavných tvárí Béčka, ľavému bekovi Gerardovi Martínovi.

V 70. minúte sa Lewandowski nedočkal hetriku, jeho strela z nebezpečnej pozície bola tečovaná mimo tri žrde.

Krátkej minutáži sa dočkal aj najlepší strelec Béčka a najlepší strelec predsezónnej prípravy, 22-ročný útočník Pau Víctor Delgado.

V úvode nadstaveného času bol opäť blízko k premiérovému gólu za A-tím Marc Casadó, výbornú prihrávku Gerarda Martína však nezúžitkoval.

Na konci nepremenil svoju ďalšiu príležitosť ani Lewandowski a tak Barcelona zvíťazila na Mestalle v úvodnom kole 2:1. Najbližšie nás čaká o týždeň doma Athletic Bilbao.

17. srpna 2024, 21:30 Estadio de Mestalla Nova Sport 4

Valencia CF

1 : 2 José María Sánchez Martínez

Pepelu 38'
H. Duro (D. López) 44'
  45+2' Cubarsí
J. Vázquez 45+5'
  45+5' Lewandowski (Yamal)
  49' Lewandowski (p.)