VALVERDE VS. SIMEONE: ČEKÁNÍ NA PRVNÍ VÝHRU

Od doby, kdy je Simeone v Atleticu Madrid, ze dvanácti zápasů s Valverdem žádný neprohrál. V neděli se střetnou opět, tentokrát na Camp Nou, kde se může rozhodnout o potenciálním vítězi La ligy, nebo se naopak náskok Barcy ještě sníží. Docela nečekanou bodovou ztrátu Blaugranas utrpěli ve včerejším zápase s Las Palmas.

Zápas v první polovině sezony na stadionu Wanda Metropolitano skončil remízou 1:1. Ve 21. minutě otevřel skóre Saul Niguez a v 82. minutě vyrovnal Suárez. Simeone v úterý Valverdeho hodně chválil.

"Hodně o Valverdem pochybovali, když přišel do Barcy. Byl v Bilbau, kde je úplně jiný herní systém než ten v Barceloně, který má prakticky dlouholetou tradici, ale vede se mu lépe než komukoliv jiném."

"Systém 4-4-2 funguje, používá čtyři záložníky, kteří nejsou příliš útoční, ale hrají více pozičně."

V neděli to bude celkově 13. střet mezi těmito dvěma trenéry. Osmkrát se Simeonemu podařilo vyhrát a čtyři zápasy skončily remízou. Teď má ale Valverde pod sebou úplně jiný tým, který se o jeho první porážku Simeoneho postarat dokáže.