Koeman: Messi nemohol nastúpiť od začiatku

Tréner Blaugranas Ronald Koeman tradične poskytol rozhovor po včerajšom vyhratom zápase proti Betisu (5:2), kedy Lionel Messi prvýkrát v tejto sezóne nezačal v základnej zostave, no nastúpil do druhého polčasu a dvomi gólmi sa podieľal na víťazstve.

Messi

,,S Leom sme sa rozprávali, po zápase s Dynamom Kyjev cítil menší problém a nebol na tom fyzicky tak, aby mohol nastúpiť v základe. Bol na lavičke pre prípad, že by sme ho potrebovali. Ak je na tom fyzicky stopercentne, nastúpi od začiatku."

Výhra

,,Dôležité víťazstvo, už sme naozaj potrebovali získať tri body. Som veľmi spokojný s tým, ako sme útočili. Vytvorili sme si opäť množstvo šancí. Už po prvom polčase sme jednoznačne mali vyhrávať. Boli sme lepším tímom než náš súper. Nepremenili sme pokutový kop, zahodili sme ďalšie šance, chvalabohu sme to v druhej 45-minútovke prelomili. Je to zaslúžené víťazstvo."

Griezmann

,,Dúfam, že Antoine bude pokračovať v tvrdej práci - tak, ako to robil aj doteraz. Aby ste zahodili toľko šancí musíte byť najskôr na správnom mieste, dostať sa do nich. Rád by som vyzdvihol jeho odhodlanie makať. Aj napriek jeho smole v zakončení z posledných týždňov, dôverujem mu a verím, že ho dnešný gól nakopne."

Ansu Fati

,,Ansu cítil cez pauzu bolesť v kolene a tak sme ho radšej stiahli, nechceli sme riskovať."  Ako sa však ukázalo, Fati má natrhnutý ľavý meniskus a ďalšie testy preukážu potrebnú dĺžku rekonvalescencie. Píše sa o 4 týždňoch, no v prípade operácie sa môže táto doba natiahnuť až na 3-5 mesiacov.