DŮVODY K OPTIMISMU PŘED ODVETOU

Poslední výsledky s Athleticem Bilbao na Camp Nou jsou důvodem k tomu, abychom před odvetou byli optimisticky naladěni. Posledních 11 výsledků z 15 by totiž katalánskému týmu stačilo na to, abychom Basky vyřadili.

Dnes, ve 21:15 se střetneme v odvetě osmifinále Copa del Rey s Athleticem Bilbao a nutno říci, že nás nečeká žádná lehká práce. Nic než výhra nás totiž neposune do další fáze této královské soutěže. Ale nemůžeme se soustředit pouze na útok, jelikož 1 obdržený gól by znamenal, že pro postup jich musíme vstřelit 3 a více, pro prodloužení a případné penalty by stačily 2 branky. Pokud bychom dostaly góly 2, tak si snad ani nechci představovat, co by se na Camp Nou muselo stát, abychom postoupili.

Od sezóny 2006/2007 jsme s Bilbaem sehráli na domácím hřišti neuvěřitelných 15 utkání a to ve všech soutěžích, včetně španělského Superpoháru, a výsledky jasně hovoří ve prospěch našeho týmu.

K postupu po základní hrací době by našemu celku stačilo 11 předchozích výsledků, včetně dvou vysokých vítězství 6:0 z předešlé sezóny a 5:1 ze sezóny 2012/13. V obou případech se jednalo o ligové zápasy.

Čtyři výsledky by nám poté stačily k tomu, aby zápas dospěl do prodloužení a k případnému penaltovému rozstřelu. V tomto případě si přiznejme, že většinu z nás by polil po čele studený pot při představě, jak to naši borci kopou.

V již zmíněném období jsme proti baskickému soupeři na Camp Nou ještě neprohráli. Ale 2 uhrané remízy tímto soupeřem by nám k postupu zcela jistě nestačily.

Esem v rukávu bude samozřejmě Lionel Messi. Argentinec, který vstřelil gól i v prvním zápase, hrál ve všech 15 utkáních a vstřelil neuvěřitelných 13 branek.